Слайдери

Слайдери

Невеликий помічник у виборі слайдера для камери.

Слайдер — це ще один з аксесуарів для зйомки на DSLR, Mirrorless або екшн-камеру.

На відміну від штатива або монопода слайдер не статичне кріплення, а динамічне. Основна суть слайдера для камери - це плавне пересування камери з однієї точки в іншу по направляючих. Раніше така можливість була доступна тільки в професійному сегменті, але зараз, коли відео блог вкрай популярний, велика кількість виробників запускають лінійки доступної продукції. І зараз асортимент настільки великий що, коли справа доходить до покупки не знаєш, що купити і як вибрати. Для спрощення цього завдання потрібно розуміти основні відмінності між різними моделями, а саме:

  • вантажопідйомність;
  • довжина;
  • способу пересування: механічне, автоматичне;
  • напрямок руху: горизонтальний і вертикальний.

Далі слайдер для камери можна ділити на розбірні і не розбірні, з можливістю установки устаткування і без. Але це вже додаткові можливості. Основним є робоча вага, довжина, напрямок і що його приводить в руху.


Вантажопідйомність

Так як слайдер для камери - це не стедикам і в ньому немає рухомих осей, які бояться великих ваг, то обмеження по вазі фактично не так критичні. Але все ж не варто забувати про нього так як при установки камери з тим же стедіакамом, освітленням, мікрофоном, екраном можна вийти за межі дозволеного.


Довжина

У цій характеристиці слайдеров для камери великий діапазон вибору від найкоротших в 30см до максимально довгих в пару метрів. Крім того, присутні моделі з набірною довжиною. Головне на забувати, чим довше слайдер, тим важче його встановити за рівнем, а це доведеться робити кожен раз перед початком зйомки.


Спосіб пересування

Дорожчі моделі надають можливість пересування камери по слайдеру за допомогою моторів. При такому варіанті рух виходять більш плавними, хоча при цьому губитися можливість змінювати швидкість і напрямок руху на льоту. Якщо брати до уваги хай-енд моделі, то там цей недолік повністю виключений: управління слайдером для камери відбувається за допомогою ПО на смартфоні з програмуванням швидкості руху, прискорення, напрямку і зміною всіх параметрів в реальному часі.


Напрямок руху

Фактично будь-який горизонтальний слайдер для камери можна встановити вертикально, Shoot XT-449 є яскравим представником такого типу. Але якщо це буде механічний тип, то не варто забувати, що вся вага, все навантаження від камери з обладнанням лягає на оператора. При таких умовах плавність і якість відзнятого матеріалу сильно страждає. Якщо ж говорити про автоматичні слайдери для камери, то тут трохи складніше: одні моделі можуть працювати тільки до певного кута нахилу, інші тільки в одному напрямку. Ці обмеження обумовлені потужністю моторів, конструкцією напрямних, способом реалізації автоматичного приводу. Хорошим прикладом всеспрямованого, універсального слайдера є MOZA Slypod.


 Висновки

Для вирішення проблеми з вибором потрібно визначити які саме вимоги до слайдеру є в вашому випадку: максимальна робоча вага, довжина направляючих, спосіб установки в просторі, ручний привід або автоматичний.

І найголовніше не варто забувати, що ціна слайдера залежить безпосередньо від його можливостей.

У цій категорії немає товарів