Пн-сб: 9:00-19:00
Нд: 11:00-16:00

У кошику порожньо!

Як підключити мікрофон до телефону

Як підключити мікрофон до телефону

2019-06-18 16:05:14   0   872

Дана стаття не буде охоплювати відмінності між характеристиками мікрофонів, мета її пояснити, як підібрати правильно сумісний пристрій до вашої моделі телефону.

Роз'єми

І перше з чого потрібно починати підбір мікрофона для телефону для запису - це роз'єм і штекер. Знаючи, що всі смартфони незалежно від виробника обладнані універсальним роз'ємом 3.5мм Female TRRS, а також USB Type-C для Android і Lightning для iOS. Тобто це чотирьох контактне гніздо mini-jack яке є майже у всіх смартфонах. У свою чергу моделі стерео мікрофонів не призначених для телефону мають штекер 3.5мм TRS - трьох контактний. І при підключенні такого мікрофона до смартфону перший, не працюватиме. В даній ситуації є два виходи: придбай адаптер з TRS на TRRS або ж купити мікрофон вже спочатку розрахований на чотирьох контактний роз'єм. Якісний перехідник для мікрофона для телефону робить Boya, а саме модель BY-CIP.

фото адаптера мікрофона для телефону

Найбільша прикрість це те, що на цьому все не закінчується. Виробники смартфонів до 2011 року використовували роспіновку (відповідність контактів на штекері певному сигналу) OMTP міжнародний стандарт. Це відповідало лівому сигналу на наконечнику, правому на першому кільці, мікрофону на другому, і землі на останньому. Але в 2012 році виробники почали повсюдний перехід на CTIA - американський стандарт. В даному типі контакти мікрофона і землі поміняні місцями. Найпростішим рішенням ще однієї проблеми сумісності є адаптер OMTP / CTIA.

фото роспиновки OMTP и CTIA

І знову ж таки проблема знайти такий перехідник не так легко. Деякі моделі виробники мікрофонів для телефону дуже відповідально підходять до своєї продукції і комплектують свої 4-х контактні мікрофони не тільки адаптерами сумісності OMTP / CTIA, але і перехідниками TRRS / TRS для використання мікрофона з камерами і рекордерами. Одним з таких виробників є Ulanzi з моделями AriMic Lavalier і AriMic DualMic.

фото мікрофона для телефону AriMic Lavalier

Все перераховане вище актуально для будь-якого виробника смартфонів не залежно від операційної системи. Однак існують мікрофон не універсальні, а призначені суто під Android або iOS. У першому випадку це пристрій з роз'ємом USB Type-C, а в другому з Lightning. Купуючи мікрофон для запису такого типу, ви отримуєте гарантовану сумісність з вашим телефоном. Хорошим прикладом може послужити Boya з двома однаковими моделями, але призначених для різних ОС BY-DM1 и BY-DM2.

фото  BY-DM1 та BY-DM2

Додаток для мікрофону.

Ось ви вже підібрали сумісну модель мікрофона для запису, підключили його до смартфону, натиснули на кнопку початку запису, а звук вловлює на мікрофон, а телефон. Так що ж не так? Все просто вбудований додаток не вміє використовувати зовнішній мікрофон для запису звуку. Вам потрібно додаток, яке дозволяє вибрати записуючий пристрій. Для Android можемо порекомендувати Open Camera - безкоштовне професійне додаток для зйомки відео з величезною кількістю налаштувань в тому числі і виборі пристрою запису звуку. Для того щоб перейти в потрібній розділ необхідно натиснути на шестірню в правому верхньому куті, перейти в розділ «Налаштування відео», опуститься вниз до «Джерело звуку» і вибрати опцію «Зовнішній мікрофон».

фото налаштування програми для зовнішнього мікрофона для запису відео

Дотримуючись пояснень описаних в нашій статті, покупка мікрофона для телефону для запису відео пройде легко і вдало.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті
Рекомендовані товари