• м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 154 (видача замовлення після оформлення на сайті)
  • info@for-extreme.com.ua
ПН-СБ: 9:00-19:00
НД: 11:00-16:00

У кошику порожньо!

Як підключити мікрофон до телефону

Як підключити мікрофон до телефону

2019-06-18 16:05:14   8   8634

оновлено 18.04.2020.

Дана стаття не буде охоплювати відмінності між характеристиками мікрофонів. Її мета пояснити, як правильно підібрати до вашої моделі смартфона і налаштувати сумісний пристрій уловлювання звуку.

Роз'єми

І перше, з чого потрібно починати підбір мікрофона для телефону для запису - це роз'єм і штекер. Знаючи, що велика частина смартфонів обладнана роз'ємом з чотирма контактами 3.5мм Female TRRS (правий, лівий канал навушників, мікрофон та земля), можна припустити, що досить купити мікрофон з потрібним штекером і все буде ok. Але на жаль це не вірне твердження, так як на пристрої уловлювання звуку встановлені штекери з двома TS або трьома TRS кільцями. І при підключенні такого мікрофона до смартфону перший просто не буде приймати сигнал від другого. У ситуації, що склалася є два виходи: придбати адаптер з TRS на TRRS або ж купити мікрофон вже спочатку розрахований на чотирьох контактний роз'єм. Якісний перехідник для мікрофона для телефону робить Boya, а саме модель BY-CIP.


фото адаптера мікрофона для телефону


Найприкріше - це те, що на цьому все не закінчується. Виробники смартфонів використовують распіновку (відповідність контактів на штекері певному сигналу) двох стандартів:

  • OMTP міжнародний стандарт, лівий сигнал на наконечнику, правий на першому кільці, мікрофон на другому і земля на останньому;
  • CTIA американський стандарт, тут контакти мікрофона та землі поміняні місцями.


фото распіновки OMTP и CTIA


Як бути в такій ситуації, знову використовувати перехідник? Так, все вірно, найпростішим рішенням ще однієї проблеми сумісності є адаптер OMTP/CTIA, але ось знайти такий перехідник не так легко. Відповідальні виробники мікрофонів для телефону включають у комплекти поставки своєї продукції 4-х контактні перехідники OMTP/CTIA и TRRS/TRS для повної сумісності з будь-яким пристроєм, будь то комп'ютер, рекордер, планшет або камера. Ulanzi з моделями AriMic Lavalier та AriMic DualMic. може послужити хорошим прикладом правильної комплектації.


фото мікрофона для телефону AriMic Lavalier


Додаток для мікрофона.

Ось ви вже підібрали сумісну модель мікрофона для запису, підключили його до смартфону, натиснули на кнопку початку запису, а звук вловлює не мікрофон, а телефон. Так що ж не так? Все просто, вбудований додаток не завжди вміє використовувати зовнішній мікрофон для запису звуку. Вам потрібно додаток, який дозволяє вибрати записуючий пристрій. Для Android можемо порекомендувати Open Camera - безкоштовний професійний додаток для зйомки відео з величезною кількістю налаштувань в тому числі і виборі пристрою запису звуку. Для проведення маніпуляцій з настройками необхідно: перейти в потрібний розділ натиснувши на шестірню в правому верхньому куті, далі знайти розділ «Налаштування відео», опуститься вниз до «Джерело звуку» та вибрати опцію «Зовнішній мікрофон».


фото налаштування програми для зовнішнього мікрофона для запису відео


Type-C та Lightning

Все перераховане вище актуально для будь-якого смартфона незалежно від операційної системи. Однак у сучасних моделей з'явилася тенденція не використовувати гніздо міні-джек, а обходиться одним універсальним портом USB Type-C або Lightning. При такій конфігурації, все спрощується не тільки в плані підключення, але й в плані налаштування. Використовуючи мікрофон для телефону для запису зі штекером як на вашій моделі смартфона, будь то Type-C або Lightning, зникає потреба в зміні опцій гаджета, так як дані аксесуари завжди встановлюються як пристрій запису звуку за замовчуванням. Купуючи мікрофон для запису такого типу, ви отримуєте гарантовану сумісність з вашим телефоном. Хорошим прикладом може послужити Boya з двома однаковими моделями, але призначених для різних ОС BY-DM1 и BY-DM2.


фото  BY-DM1 и BY-DM2


Відтворення

Тут же варто згадати, що будь-який мікрофон при підключенні до телефону, будь-яким згаданим способом визначається їм як гарнітура. Звідси випливає: при прослуховуванні записаного матеріалу, та й взагалі будь-яких звуків зі смартфона при підключеному мікрофоні, весь аудіо потік буде спрямований на нього і ви нічого не почуєте. І тільки при відключенні мікрофону від телефону ваш гаджет зможе знову відтворювати звуки.

Вирішити дану ситуація підключення, при необхідності регулярного прослуховування, а також з можливістю використання мікрофона як повноцінну гарнітуру, хоча останнє вкрай спірне рішення і навряд чи взагалі потрібно, але все ж досить придбати кабель адаптер для розгалуження з одного роз'єму 3.5мм TRRS на два окремих 3.5мм TRS кожен, для окремих пристроїв мікрофона і навушників. Такий тип підключення актуальний не тільки для телефонів, а також для ноутбуків, планшетів, комп'ютерів.

фото перехідник 3.5 jack 2 3.5 jack

Тепер, маючи достатній рівень знань про способи підключення та налаштування мікрофону, дотримуючись пояснень описаних в нашій статті, покупка мікрофона для телефону для запису відео пройде легко і безпомилково.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті